Producent wózków dla dzieci i fotelików samochodowych – Coletto

Dwa i trzy w jednym. Możliwości użytkowe wózków wielofunkcyjnych

,

Wózek dziecięcy jest jednym z najważniejszych przedmiotów dla malucha w pierwszych latach jego rozwoju: równocześnie wygodnym łóżeczkiem i bezpiecznym azylem na czas spacerów; siedzeniem, z którego może poznawać świat.

Wózek dziecięcy jest jednym z najważniejszych przedmiotów dla malucha w pierwszych latach jego rozwoju: równocześnie wygodnym łóżeczkiem i bezpiecznym azylem na czas spacerów; siedzeniem, z którego może poznawać świat. Czyni to go niezwykle istotnym zakupem dla większości młodych rodziców, którzy często poświęcają dużo uwagi wyborowi najbardziej odpowiedniego egzemplarza. Jest to o tyle istotne, że na różnym etapie swojego życia dzieci potrzebują aż dwóch różnych wózków: kołyski, w której będą czuć się bezpiecznie i drzemać w pozycji leżącej, oraz spacerówki, która pozwoli im siedzieć i bardziej aktywnie doświadczać świata. Istnieje jednak możliwość połączenia tych dwóch rozwiązań w jedno – są nią wózki wielofunkcyjne. Można łatwo przekształcić je z wózka przeznaczonego dla niemowląt w spacerówkę dla starszych dzieci. 

Jakie zalety mają wózki wielofunkcyjne? 

Najważniejszą zaletą wózków wielofunkcyjnych jest oszczędność: są to całkiem drogie elementy wyposażenia, a wybór modelu dwa lub trzy w jednym ratuje przed koniecznością zakupu drugiego wózka, gdy dziecko nieco podrośnie. Dzięki odpowiedniej stabilności i bogatemu zabudowaniu, którymi charakteryzuje się większość hybryd, wózki wielofunkcyjne są również bardzo bezpieczne i zapewniają dzieciom właściwą ochronę, szczególnie w postaci kołyski. Ich budowa sprawia również, że bywają stosunkowo ciężkie, co może być zarówno zaletą, jak i wadą. Z jednej strony ułatwia wygodne manewrowanie i minimalizuje ryzyko wypadku, z drugiej jednak może okazać się nieco kłopotliwe dla rodziców, którzy muszą wnosić wózek po schodach. 

Czym charakteryzują się modele trzy w jednym? 

Oprócz popularnych modeli dwa w jednym, łączących kołyskę dla niemowląt i spacerówkę dla większych dzieci, istnieje również wersja trzy w jednym, która zazwyczaj dodaje do tego fotelik samochodowy. Rodzicom podróżującym samochodem zapewnia to dodatkową oszczędność i choć takiemu fotelikowi w większości przypadków daleko do ideału, może stanowić dodatkową zachętę do kupna. Raczej nie warto jednak postrzegać go jako decydujący czynnik – podczas gdy modele dwa w jednym są świetnym rozwiązaniem, funkcja fotelika jest zazwyczaj jedynie miłym bonusem. 

Zobacz wszystkie wpisy

Znajdź sklepy z naszymi produktami!