Producent wózków dla dzieci i fotelików samochodowych – Coletto

Jak zabezpieczyć dziecko przed wypadnięciem z wózka?

,

Wypadnięcia dzieci z wózka wbrew pozorom zdarzają się dosyć często. Zwykle są niegroźne, chociaż czasami mogą być poważniejsze - gdy malec uderzy się głową o twardą powierzchnię. Sprawdźmy, jak im zapobiegać.

Podstawą bezpieczeństwa dziecka wożonego w spacerówce są pięciopunktowe pasy, zwane też uprzężą. Należy zapinać je zawsze, nawet gdy wkładamy malucha do wózka tylko na chwilę. Ruchliwemu dziecku wystarczy kilka sekund, by na przykład wstać, obrócić się, mocno wychylić... i nieszczęście gotowe. Ponadto dziecko może wypaść z wózka, gdy najedziemy na dziurę lub inną nierówność. Często zdarza się, że niezapięte dzieci spadają na ulicę podczas zjeżdżania z krawężnika – gdy przednie koła zatrzymają się na nierówności, a prowadzący dalej pcha wózek, powstaje efekt katapulty, a dziecko wylatuje z siedzenia jak z procy. Zapięcie pasów sprawia, że takie sytuacje nie mają miejsca, a my możemy być w pełni spokojni o to, że maluch pozostanie na swoim miejscu.

Pałąk jako dodatkowe zabezpieczenie przez wypadnięciem ze spacerówki 

Dodatkowym zabezpieczeniem przed wypadnięciem z wózka spacerowego jest tak zwany pałąk. Będzie on pełnił swoją rolę jeszcze skuteczniej, gdy jest połączony z pasem materiału rozdzielającym nogi dziecka, jak na przykład w modelu Maya Automatic. Trzeba jednak pamiętać, że nawet taka barierka nie jest 100-procentowym zabezpieczeniem i mimo wszystko pasy muszą być zapięte. W przeciwnym razie dziecko może łatwo wstać i przechylić się przez pałąk, wypadając w ten sposób z wózka.

Podsumowując, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w wózku jest bardzo proste – wystarczy wybrać model wyposażony w pasy i za każdym razem je zapinać.

Zobacz wszystkie wpisy

Znajdź sklepy z naszymi produktami!