Producent wózków dla dzieci i fotelików samochodowych – Coletto

Z małym dzieckiem na zakupach. Jak przewozić rzeczy w wózku?

,

Zakupy z niemowlęciem to codzienność wielu rodziców. Gdy maluszka nie można zostawić w domu, nie ma innego wyjścia. Gdzie jednak przewozić zakupione produkty, by wszystkim było wygodnie, a wyprawy do sklepów, znajomych czy restauracji nie nastręczały trudności?

Z maluchem w sklepie. Przydatne wskazówki 

Dla świeżo upieczonych rodziców wypad na zakupy z małym dzieckiem może być stresujący. Co będzie, gdy zacznie płakać? Czy wózek zmieści się w sklepowych alejkach? Gdzie pomieścić wszystkie zakupy? Przed pierwszym pójściem do sklepu warto więc trochę się przygotować. Przede wszystkim do każdego sklepu mamy prawo wjechać z wózkiem, choć rzeczywiście w małych pomieszczeniach może być to niezbyt wygodne. Lepiej wówczas zostawić wózek w bezpiecznym miejscu, na przykład przy kasie, a dziecko wziąć na ręce lub zamotać w chuście. W większości dyskontów spokojnie jednak sobie poradzimy, a wózek z dużym koszem będzie praktycznym rozwiązaniem.

Na większe zakupy najlepiej wybrać się w porze drzemki, z najedzonym i przewiniętym maluchem. Wówczas jest spora szansa, że wizytę w sklepie po prostu prześpi. Gdyby jednak obudził się z płaczem, zawsze można odłożyć zakupy na bok i na chwilę wyjść lub poprosić innych o przepuszczenie na przód kolejki. Warto mieć pod ręką zabawkę, smoczek, przekąskę lub bidon z piciem dla dziecka, by w razie potrzeby móc je czymś zająć i uspokoić.

Wózek z dużym koszem – nieoceniony na zakupach i nie tylko 

Wybierając wózek dla dziecka, dobrze wziąć pod uwagę wielkość kosza zamontowanego na dole i sprawdzić, czy dostęp do niego jest łatwy i wygodny. Takie udogodnienie znacznie ułatwi zakupy z maluchem. Gdy kosz jest pojemny, nie trzeba brać do ręki sklepowego koszyka – produkty można umieszczać bezpośrednio w wózku, a potem wyjąć je przy kasie. Taki pojemnik sprawi, że niepotrzebne będą nam torby i reklamówki, a wszelkie zakupy wygodnie dowieziemy do domu. Dodatkowe miejsce na mniejsze przedmioty znajdzie się w torbie zawieszanej na rączce wózka.

Pojemny kosz pod wózkiem przyda się również podczas codziennych spacerów oraz wyjść do przyjaciół czy restauracji– pomieści wszelkie zabawki, ubranka, smakołyki i inne niezbędne akcesoria.

Zobacz wszystkie wpisy

Znajdź sklepy z naszymi produktami!