Producent wózków dla dzieci i fotelików samochodowych – Coletto

Najlepszy wózek spacerowy na sezon wiosna/lato

,

Wybierając spacerówkę na wiosnę i lato warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Powinna ona być wygodna dla dziecka i rodzica, bo przez kilka lat pokonają wspólnie wiele kilometrów. 

Podstawowe cechy dobrej spacerówki to regulowany podnóżek, ergonomiczny uchwyt, wygodne siedzisko i możliwość regulacji oparcia. Ważne jest także, aby miała dobre amortyzatory, co zwiększy komfort jazdy na nierównych nawierzchniach.Należy również zwrócić uwagę na wagę spacerówki oraz łatwość jej składania i przenoszenia, co ułatwi transportowanie jej w razie potrzeby. Weekendowy wyjazd czy wakacje wymagają zabrania bagażu, więc wielkość wózka po złożeniu ma tu ogromne znaczenie. Najlepszym wyborem będzie Maya Automatic - dzięki jej kompaktowym wymiarom bez problemu zmieścisz ją w bagażniku lub za siedzeniem.

Ważne są również panele wentylacyjne, ponieważ pozwalają na swobodny przepływ powietrza, co chroni dziecko przed przegrzaniem. Dodatkowo, zwiększają one ogólną wygodę jazdy, ponieważ zmniejszają ryzyko pocenia się i sklejenia ubrania dziecka z siedziskiem. Warto także zwrócić uwagę na ochronę przed słońcem - dodatkowe rozszerzenie w budce pozwoli ochronić dziecko przed bezpośrednim światłem słonecznym, gdy nie mamy wyjścia i musimy jechać pod słońce.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o kołach - jeżeli nasze spacery będą odbywaly się głównie po szutrowych drogach, leśnych ścieżkach lub innych nierównych nawierzchniach, najlepszym wyborem będą duże koła pompowane. Modele Joggy i Nevia sprawdzą się doskonale w takich warunkach.
Ostatecznie, wybór najlepszej spacerówki zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji rodziców oraz ich budżetu.

Zobacz wszystkie wpisy

Znajdź sklepy z naszymi produktami!